Kdy má chodec na přechodu přednost, a kdy to naopak neplatí? Jak se chovat u železničního přechodu a co nám říká dopravní značení? Pravidla bezpečného chování v dopravním provozu si mohou žákyně a žáci z Chomutova a okolí od 1. června natrénovat na nově zrekonstruovaném a zmodernizovaném dopravním hřišti, které se nachází v lokalitě Domovinka v severozápadní části města. Areál kompletně vybavený pro simulaci dopravního provozu je ale otevřen nejen pro ně. Volně přístupný je také nejširší veřejnosti.

Prostory určené k nácviku dopravní bezpečnosti jsou propracované do nejmenšího detailu: nechybí svislé a vodorovné značení, dlážděné chodníky pro pěší nebo světelná signalizace včetně železničního přejezdu. Malé návštěvníky jistě potěší imitace vlakové soupravy, která slouží jako herní prvek. Součástí hřiště je rovněž nově vybudovaný úsek cyklostezky, která se nachází po obvodu hřiště.

Areál dopravního hřiště je doplněn o zázemí vybudované ze dvou vzájemně propojených budov z typizovaných kontejnerových buněk.

V přízemních prostorách prvního objektu, který dostal vzhled policejní stanice, se v přízemí nachází učebna pro teoretickou výuku, sklad pomůcek, sociální zařízení pro dívky, chlapce, personál a osoby se zdravotním postižením. Technická místnost v prvním patře pak zajišťuje chod dopravního hřiště a umožňuje vstup na ocelovou pochozí lávku pro sledování dění na hřišti.

Druhá budova, která provedením připomíná věznici, by měla do budoucna sloužit k uskladnění jízdních kol.

Revitalizaci areálu včetně výsadby nových stromů, keřů, trvalek a travin, obstarala firma HERKUL, která je součástí skupiny firem AVE, jednoho z největších expertů na oblast odpadového hospodářství, ale také údržby a výstavby komunikací v České republice. O tuto zeleň bude zhotovitel zároveň po dobu dalších dvou let také pečovat.

Dětem i dospělým přejeme na nově otevřeném hřišti spoustu zábavy i poučení.

640_dopravni_hriste_v_chomutove.jpg

640 dopravni hriste v chomutove 1