Společnost HERKUL a.s. realizuje instalace v rozsahu kanceláří, bytů a technických zařízení. Provádíme rozvody elektroinstalace jak v novostavbách, tak i ve starých zástavbách. Zavedeme novou domovní přípojku nebo opravíme starší. Nabízíme komplexní dodávku služeb, včetně výstupní revize a provádění servisu.

V rámci poskytování kompletních služeb pro naše zákazníky provádíme silnoproudé rozvody v domovní výstavbě, průmyslových objektech, hotelových zařízeních, obchodních domech i administrativních budovách. Provozní spolehlivost silnoproudých rozvodů je úzce spjata s bezpečnostními požadavky, ke kterým patří zejména dimenzování elektrického vedení, kvalita materiálu a také kvalita odvedené práce. Veškeré naše služby jsou odváděny profesionálními pracovníky, kteří mají v této oblasti mnohaleté zkušenosti. Realizujeme jak rekonstrukce, tak i novou výstavbu, vše včetně revizí a projekce. Mezi naše služby v rámci silnoproudých rozvodů patří domovní instalace, revize elektra, montáž a revize hromosvodů.

V oboru silnoproudých zařízení zajišťujeme

 • projektovou dokumentaci
 • dodávky kompletní elektrotechnologie technologických celků a budov
 • dodávky silových distribučních rozvaděčů nízkého napětí pro energetické rozvody, průmyslové rozvody a technologie budov
 • dodávky rozvoden vysokého napětí
 • výstavby transformačních stanic
 • školení techniků a provozních pracovníků
 • záruční a pozáruční servis
 • inženýring

Výše uvedené služby poskytujeme především v oblastech

 • výroba elektrické energie - vodní elektrárny, kogenerační jednotky
 • ekologické stavby - čistírny odpadních vod, úpravny vody, vodní díla
 • technika budov

Zajišťujeme instalaci

Elektrické rozvody silnoproudu

Realizace osvětlení, kabelové rozvody bytové, domovní i průmyslové, instalace elektrických zařízení všeho druhu, uzemnění, revize instalací, domovních a bytových přípojek i připojených zařízení.

Domovní a bytové elektroinstalace

Provádíme drobné opravy v rozvodech – výměna jističů, zásuvek, bytových rozvaděčů, vypínačů, svítidel apod. Nabízíme i rekonstrukce bytových rozvodů, výměnu starých hliníkových rozvodů za měděné.

Kancelářské elektroinstalace

Rozvody, osvětlení – zářivkové, závěsná svítidla, svítidla halogenová, bodová, svítidla do podhledů.

Osvětlení

Interiérové osvětlení dle požadavků a hygienických norem, venkovní svítidla, nasvícení budov, veřejné osvětlení, reklamní osvětlení.

Technologické rozvody

Realizace technologických rozvodů spočívá v dodávce a montáži např. poděsného prachotěsného rozvodu PPR, montáž kabelových tras a kabeláže pro výrobní stroje – linky, zprovoznění a oživení.

Elektroinstalace v prostředí s nebezpečím výbuchu

Provádíme elektroinstalace v prostředí s nebezpečím výbuchu nebo zvýšeným požárním rizikem.

Montáž hromosvodových zařízení, včetně přepěťových ochran

Realizujeme montáž hromosvodových soustav dle platných norem ČSN. Naším cílem je poskytnout zákazníkům široký sortiment a odpovídající servis.

Náhradní zdroje elektrické energie

S rozvojem techniky a služeb v nejrůznějších odvětvích a požadavků na zvýšenou ochranu obyvatel v objektech, ve větší míře vzniká potřeba soběstačnosti v zásobování elektrickou energií. Řešením jsou náhradní zdroje elektrické energie. Jejich potřeba se vyskytne zejména při neočekávaných událostech, při výpadku elektrické energie v důležitých objektech nebo s náročnou výrobní a kancelářskou technikou.

Zdroje nepřetržitého napájení

Zdrojem nepřetržitého napájení – rovněž záložní zdroj, či zdroj UPS, nazýváme zařízení, které zajišťuje dodávku elektrické energie nezávisle na vnějších podmínkách. UPS uchovává energii v akumulátorech a je připraven překlenout dočasné výpadky síťového napětí.

Trafostanice a náhradní zdroje

Ve spolupráci s místně příslušnými energetickými závody zajišťujeme dodávku a montáž trafostanic, včetně přípojky VN. Transformátory i VN rozvaděče jsme schopni dodat a nainstalovat v krátkých termínech dle konkrétního přání zákazníka. 

2000 znaků zbývá